Claremont XC – 14/09/13

14/09/13 – Claremont XC (Claremont)
Results – 4.0km & 8.0km

4.0km

1. Tedros Gebrehiwot M U/15 ES 13:31
2. Samuel Morey M OPEN OVA 13:41
3. Daniel Smee M O/40 SB 14:20
4. Ian Cayzer M OPEN SB 14:28
5. Marcus Gates M OPEN SB 14:34
6. Alexander Placogiannakis M U/15 ES 14:37
7. Mark Lyden M OPEN SB 14:55
8. Jarrah Day M U/20 ES 15:02
9. Mark Hannam M O/40 TMA 15:03
10. Daniel Riley M OPEN NS 15:33
11. Harvey Chilcott M U/15 ES 15:33
12. Jack Willmott M U/15 NS 15:45
13. Ruby Smee F U/15 SB 15:46
14. Simone Fitzgerald F OPEN ES 15:56
15. Alex Byas M OPEN ES 16:06
16. Dean Giblin M O/40 SB 16:07
17. Grace Rowe-Smith F U/20 SB 16:35
18. Raphaela Corney F U/15 ES 16:36
19. Mandy Giblin F OPEN SB 16:37
20. Samuel Martin M U/15 NS 16:40
21. Michael Sullivan M OPEN SB 17:15
22. Sophie Scott F U/15 ES 17:16
23. Tamsyn Ayres F U/15 ES 17:17
24. Inessa Corney F U/20 ES 17:19
25. Paul Hniat M O/50 NS 17:26
26. Ken Atkinson M O/40 NS 17:30
27. Andrea Marquardt F O/40 SB 17:36
28. Wayne Clarke M OPEN ES 17:39
29. Noah Donnelly M U/15 ES 17:40
30. Mikayla Cooper F U/15 ES 17:49
31. Lewis Mitchelmore M O/40 ES 17:51
32. Nicholas Cox M U/15 NS 18:09
33. Clint Reeve M OPEN NS 18:17
34. Elisa Stalker F U/15 ES 18:24
35. Timothy Horton M O/40 TMA 18:28
36. Tyler Willmott M U/15 NS 18:44
37. Natalie Clydesdale F OPEN NS 18:45
38. Peter Hoskinson M O/50 NS 18:46
39. Michael Walker M O/50 TMA 18:51
40. Martin Weitnauer M OPEN NS 19:05
41. Alan Coleman M O/50 NS 19:06
42. Mark Scott M O/40 ES 19:13
43. Tim McConnon M O/50 NS 19:19
44. Kelsey Leveridge F U/20 NS 19:20
45. Tessa Portanger F U/15 ES 19:20
46. Anna Dowling F U/20 ES 19:28
47. Anthony Sansom M O/50 NS 19:34
48. Linda Moran F O/40 TMA 19:37
49. Luke O’Brien M U/15 NS 19:41
50. Sarah Holmstrom F OPEN NS 19:54
51. Sally Morgan F O/50 ES 20:03
52. Greg Hawthorne M O/50 NS 20:22
53. Angela Grimmond F OPEN ES 20:23
54. Adele Lucas F O/50 NS 20:27
55. Lawrence Ebehart M U/15 – 20:29
56. Mario Milan M OPEN ES 20:37
57. Nicholas Meale M OPEN ES 20:38
58. Dale McPherson F O/40 NS 20:53
59. Paul Leitch M O/50 TMA 21:05
60. Kristy Holmstrom F OPEN NS 21:09
61. Justin Robertson M U/15 ES 21:38
62. Pauline Rowe F O/50 SB 21:54
63. Lynne Lyden F O/50 TMA 22:05
64. Peter Gunn M O/40 ES 22:13
65. Anthony Willmott M OPEN NS 22:27
66. Zia Mitchelmore F U/15 ES 22:30
67. Theo Chilcott M U/15 ES 22:39
68. Judy Limbrick F O/50 NS 22:41
69. Elizabeth Leitch F O/50 TMA 22:46
70. Avril Reeve F U/15 – 22:54
71. Max Murray M U/15 – 22:54
72. Maree Donnelly F O/40 ES 22:55
73. Michael Stevenson M O/50 NS 23:06
74. Asta Mitchelmore F U/15 ES 23:08
75. Denise Johnson F O/40 ES 23:38
76. Celia Minnucci F OPEN ES 24:01
77. Mary Stewart F O/50 NS 24:18
78. Josie Stroud F OPEN NS 24:19
79. Andrea Marshall F O/40 NS 24:19
80. Jacynta Marshall F OPEN NS 24:34
81. Georgi Hay F OPEN ES 24:44
82. David Lucas M O/50 NS 25:03
83. Peter Clarke M O/50 ES 25:06
84. Alan McPherson M O/40 NS 25:21
85. Nicki Madsen F O/40 ES 25:30
86. Barry Fleming M OPEN NS 25:42
87. Kathleen Clark F O/50 NS 25:51
88. Tracey McConnon F O/40 NS 26:15
89. Jim Court M O/50 NS 26:15
90. David Hancock M O/50 TMA 26:16
91. Cindy Wilson F OPEN ES 26:58
92. Meredith Cayzer F OPEN SB 27:09
93. Renee Holmstrom F OPEN NS 27:18
94. Tracy Tavasz F O/40 SB 27:28
95. Trisha Rook F OPEN ES 27:38
96. Stuart Madsen M O/40 ES 28:53
97. Amy Madsen F U/15 ES 30:12
98. Regina Magierowski F OPEN SB 31:00
99. Jenny Stevenson F O/50 NS 31:32
100. Sarah Collins F OPEN ES 31:45
101. Suzie Gaynor F O/40 ES 33:28
102. Deborah Townrow F O/50 SB 36:01
103. Stanley Harrex M O/50 TMA 37:48
104. Karina Hall F O/40 NS 38:02
105. Sharyn Thorpe F O/40 NS 38:02
106. Kerrie Leveridge F O/50 NS 38:02
107. Jaymie Hall F U/20 NS 38:02
108. Jessica Palermo F OPEN SB 42:02
109. Peter Lyden M O/50 TMA 50:56
110. Catherine Minnucci F O/50 ES 51:54

8.0km

1. Phillip McConnon M OPEN NS 27:12
2. Alex Humphrey M OPEN SB 27:32
3. Christopher Sullivan M OPEN SB 27:59
4. Damon Court M OPEN NS 29:47
5. William Yee M O/40 TMA 31:05
6. Vanessa Kearney F OPEN NS 31:30
7. Jarrod Gibson M O/40 ES 32:42
8. Karl Jones M O/40 TMA 32:52
9. Marcus Lennon M OPEN ES 33:38
10. Christopher Gates M O/50 SB 33:47
11. Paul Riseley M O/40 SB 34:05
12. Jamie McConnon M OPEN NS 34:42
13. Meriem Daoui F U/15 NS 34:59
14. Philip Hand M O/50 TMA 35:00
15. Lynsey Maher F OPEN NS 35:48
16. Carolyn Davis F O/40 TMA 35:57
17. Heather McGushin F OPEN NS 35:58
18. James Horne M OPEN NS 37:00
19. Scott Coad M O/50 ES 37:07
20. Phil Hniat M O/50 NS 37:13
21. Tracey Keating F O/40 TMA 38:20
22. Mark Kingsley M O/40 TMA 39:01
23. Conrad Lennon M O/40 ES 39:20
24. Robert Robertson M O/50 TMA 39:41
25. Hannah Harrison F U/20 NS 39:56
26. Basil Fraser M O/50 SB 40:25
27. Jemina Stuart-Smith F OPEN SB 40:32
28. Simon Bentley M OPEN SB 41:34
29. Darren Giffard M O/40 TMA 43:12
30. John Dalco M O/50 NS 43:56
31. Elaine Marquardt F O/50 SB 44:43
32. Robert Weldon M O/50 TMA 47:23
33. Wendy Meadowcroft F O/40 TMA 48:56
34. David Cresswell M O/50 NS 51:34

Past Results – 2013

Go to top


1 Comment

Claremont – 14/09/2013 | Sandy Bay Harrier Club

September 19, 2013 at 10:19 pm

[…] Claremont XC – 14/09/13 […]

Registrations 2020

Register Now for the shortened 2020 Cross Country season (July - September) for $30

Upcoming Events

Cross Country 2020
Saturday 11 July
Bellerive Beach – Graeme Cruise Memorial

Saturday 18 July – Domain Xroads – Max Cherry Loop

Saturday 25 July – Sandford – Gellibrand Drive

Facebook - SBHC.Athletics