Waterworks – 03/08/2013

03/08/13 – Froggy Wise Memorial Handicaps (Waterworks)
Results – 2.5km & 5.0kmHandicapPhotos

2.5km

1. Alexander Placogiannakis M U/15 ES 08:01
2. Braden Stalker M U/20 ES 08:38
3. Jayden Webb M U/15 ES 08:39
4. Ebony Webb F U/15 ES 08:50
5. Madeleine Fasnacht F U/15 SB 09:44
6. Tessa Johns F U/20 ES 09:55
7. Inessa Corney F U/20 ES 10:16
8. Raphaela Corney F U/15 ES 10:23
9. Mark Hannah M – – 10:26
10. Andrea Marquardt F O/40 SB 10:43
11. Tamsyn Ayres F U/15 ES 10:49
12. Noah Donnelly M U/15 ES 11:29
13. Timothy Horton M O/40 TMA 11:53
14. Mikayla Cooper F U/15 ES 12:09
15. Sarah Holmstrom F OPEN NS 12:26
16. Anthony Willmott M OPEN NS 12:39
17. Tessa Portanger F U/15 ES 12:46
18. Nicholas Meale M OPEN ES 13:05
19. Natalie Clydesdale F OPEN NS 13:50
20. Celia Minnucci F OPEN ES 13:57
21. Sienna Taylor-Gibson F U/15 SB 13:57
22. Zia Mitchelmore F U/15 ES 14:28
23. Sharon Johns F O/40 ES 14:35
24. Asta Mitchelmore F U/15 ES 15:06
25. Justin Robertson M U/15 ES 16:04
26. Paul Williams M O/50 TMA 16:09
27. Kristy Holmstrom F OPEN NS 16:11
28. Michael Stevenson M O/50 NS 16:23
29. Sharyn Thorpe F O/40 NS 16:57
30. Catherine Lennon F U/20 ES 17:02
31. Len Powell M O/50 SB 17:12
32. Elizabeth Leitch F O/50 TMA 17:52
33. Maree Donnelly F O/40 ES 19:09
34. Peter Clarke M O/50 ES 19:24
35. Cindy Wilson F OPEN ES 19:39
36. Renee Holmstrom F OPEN NS 20:22
37. Alan McPherson M O/40 NS 20:37
38. Lisa Portanger F O/40 ES 21:03
39. Jessica Palermo F OPEN SB 21:03
40. Jenny Stevenson F O/50 NS 21:53
41. Maureen Fasnacht F O/40 TMA 22:26
42. Meisha Austin F OPEN ES 23:15
43. Elise Humphrey F OPEN SB 23:26
44. Stanley Harrex M O/50 TMA 23:43
45. Mildred Johnson F O/50 TMA 24:03
46. Catherine Minnucci F O/50 ES 24:59
47. Heather Patterson F O/40 ES 28:15
48. Ingrid Nicklason F O/50 ES 28:15

5.0km

1. Alex Humphrey M OPEN SB 16:17
2. Christopher Sullivan M OPEN SB 16:49
3. Michael Harries M U/20 NS 17:19
4. Biniyam Hagos M U/20 ES 17:30
5. Tedros Gebrehiwot M U/15 ES 17:45
6. William Yee M O/40 TMA 17:46
7. Geoff Rayner M OPEN SB 17:56
8. Dean Sullivan M OPEN SB 18:54
9. Alvin Johns M O/50 TMA 18:59
10. James Patterson M O/40 ES 19:08
11. Marcus Lennon M OPEN ES 19:24
12. Matthew Page M O/40 TMA 19:25
13. Nicholas Hniat M U/20 NS 19:40
14. Benjamin Fasnacht M O/40 TMA 19:51
15. Christopher Gates M O/50 SB 20:01
16. Meriem Daoui F U/15 NS 20:04
17. Brent Nutting M O/50 ES 20:11
18. Jamie McConnon M OPEN NS 20:16
19. Michael Sullivan M OPEN SB 20:43
20. Paul Riseley M O/40 SB 20:47
21. Nathan McKillop M U/15 ES 20:49
22. Paul Parry M O/40 NS 20:56
23. Craig Canham M O/40 ES 21:02
24. Wayne Clarke M OPEN ES 21:08
25. Phil Hniat M O/50 NS 21:17
26. Carolyn Davis F O/40 TMA 21:24
27. Lewis Mitchelmore M O/40 ES 21:37
28. Olivia Madsen F U/20 ES 21:40
29. Emily Scott F U/20 OVA 21:44
30. Mark Lyden M OPEN SB 21:44
31. Toni Spinks F O/40 SB 21:54
32. Tracey Keating F O/40 TMA 21:59
33. Sophie Scott F U/15 ES 22:10
34. Paul Hniat M O/50 NS 22:10
35. Conrad Lennon M O/40 ES 22:12
36. Robert Robertson M O/50 TMA 22:15
37. Sophie Leworthy F OPEN SB 22:20
38. Mark Scott M O/40 ES 22:24
39. Peter Lyden M O/50 TMA 22:32
40. Kelly Dixon F OPEN NS 22:39
41. Dominic D’Onofrio M O/40 NS 22:40
42. Kristin Raw F OPEN SB 22:43
43. Elisa Stalker F U/15 ES 22:50
44. Linda Moran F O/40 TMA 23:50
45. Sally Morgan F O/50 ES 24:26
46. Paul Leitch M O/50 TMA 24:42
47. Greg Hawthorne M O/50 NS 24:44
48. Susan Lloyd F O/50 TMA 25:11
49. Angela Grimmond F OPEN ES 25:14
50. Jane Coogan F OPEN ES 25:19
51. Amy Madsen F U/15 ES 25:23
52. Jemina Stuart-Smith F OPEN SB 25:27
53. Tracey Wright F OPEN NS 25:28
54. David Holland M OPEN ES 25:41
55. Elaine Marquardt F O/50 SB 25:59
56. Adele Lucas F O/50 NS 26:02
57. Mario Milan M OPEN ES 26:06
58. Catherine Stringer F O/50 TMA 26:19
59. Lynne Lyden F O/50 TMA 26:42
60. Frances Malcomson F O/50 TMA 26:55
61. Danny Byas M O/50 ES 26:59
62. Wendy Meadowcroft F O/40 TMA 27:05
63. Robert Weldon M O/50 TMA 27:08
64. David Cresswell M OPEN NS 28:13
65. Georgi Hay F OPEN ES 28:23
66. Gloria Byas F O/50 ES 28:32
67. Carol Bristow F O/50 NS 28:38
68. David Lucas M O/50 NS 29:47
69. Nicki Madsen F O/40 ES 30:17
70. Barry Fleming M OPEN NS 30:29
71. David Hancock M O/50 TMA 31:02
72. Jim Court M O/50 NS 31:08
73. Maree Gornall F – – na
74. Barry Lloyd M O/50 TMA 32:02
75. Trisha Rook F OPEN ES 34:48
76. Margaret Horne F O/50 NS 35:20
77. Deborah Townrow F O/50 SB 40:04

Past Results – 2013

Go to top


1 Comment

Froggy Wise Memorial – 03/08/2013 | Sandy Bay Harrier Club

August 21, 2013 at 10:39 pm

[…] Waterworks – 03/08/2013 […]

Registrations 2020

Register Now for the shortened 2020 Cross Country season (July - September) for $30

Upcoming Events

Cross Country 2020
Saturday 11 July
Bellerive Beach – Graeme Cruise Memorial

Saturday 18 July – Domain Xroads – Max Cherry Loop

Saturday 25 July – Sandford – Gellibrand Drive

Facebook - SBHC.Athletics